PIRMOS PAGALBOS MOKYMAI MŪSŲ BENDROVĖJE

PIRMOS PAGALBOS MOKYMAI MŪSŲ BENDROVĖJE

Laiku ir tinkamai suteikus pirmą pagalbą, galima išgelbėti žmogaus gyvybę. Gelbstint ją svarbi yra kiekviena minutė, todėl būtina ne tik iškviesti greitąją pagalbą, bet ir ryžtingai veikti patiems.

Nelaimės gali nutikti staiga ir netikėtai. Tačiau tik kas antras šalies gyventojas sugebėtų teisingai atlikti širdies masažą ir dirbtinį kvėpavimą, o sustabdyti smarkų kraujavimą pasiryžtų dar mažiau gyventojų.

Kovo 14 dieną Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Rūta Pugačiauskienė vykdė pirmos pagalbos įgūdžių mokymus UAB „Jonavos autobusai“ darbuotojams.

Pirmos pagalbos įgūdžių gali prireikti bet kur: įmonės biure, autobuse, prekybos centre, gatvėje. Niekada negalime žinoti, kada ir kam gali prireikti mūsų pagalbos, kurios kaina - žmogaus gyvybė. Bandėme išsiaiškinti, ar sugebėtume ją suteikti? Pasitikrinome ir gilinome savo žinias kaip sustabdyti kraujavimą, pagelbėti užspringus, apsinuodijus, sušalus ar perkaitus, skęstant, patyrus lūžį, elektros ar kitokias traumas.

Taip pat mokėmės naudotis automatiniu išoriniu širdies defibriliacijos aparatu, prietaisu padedančiu atkurti širdies ritmą dar iki atvykstant medikams. Pasak specialistės, naudoti defibriliatorių labai paprasta, nes garso įrašas gelbėtojui aiškiai pasako, ką daryti. Užtenka atlikti kelis nesudėtingus veiksmus, ir šeimos nario, kolegos ar visiškai nepažįstamo asmens gyvybė bus išgelbėta.

Tikimės, kad mokymų metu įgytos pirmos pagalbos teikimo žinios ir įgūdžiai išsaugos ne vieną gyvybę ne tik namuose, bet ir darbe ar kelyje.

Nuotraukose: UAB „Jonavos autobusai“ darbuotojai pirmos pagalbos mokymuose.

Nuotraukų galerija